Monika Obrtalová Rôzne

Mamuti víťazmi Bystrica24 Cup PSS

Bystrica24.sk v spolupráci so spoločnosťou BCF a generálnym partnerom Prvou stavebnou sporiteľnou zorganizovali v nedeľu 15. januára zaujímavú akciu. Turnaj v halovom futbale, na ktorom sa zúčastnilo 8 tímov z Banskej Bystrice a okolia. Víťazom sa st

Skupina A: V skupine A extraligová MIBA Capanegra zvíťazila vo všetkých troch zápasoch a obsadila prvé miesto v skupine, ktoré jej zaručilo účasť vo finále turnaja. Na druhom mieste po dvoch výhrach a jednej prehre skončil Trend. V zápase o tretie miesto v skupine zvíťazilo BCF so Spartou 2:0.

MIBA Capanegra – Sparta BB 3:1 BCF – Trend 0:1 MIBA Capanegra – BCF 5:1 Sparta BB – Trend 1:2 MIBA Capanegra – Trend 5:2 Sparta BB – BCF 0:2

Skupina B: V skupine B extraligové Torpédo dokázalo zvíťaziť len v jednom zápase a úlohu favorita nepotvrdilo. Mamut po dvoch výhrach a jednej remíze vyhral skupinu a vybojoval si účasť vo finále. Treťoligový Tigers po dvoch výhrach obsadil druhé miesto, ktoré mu zaručilo zápas o 3. miesto na turnaji. Multivitamín získal bod v zápase s Mamutom.

Torpédo – Multivitamín 1:0 T. United – Mamut 0:4 Torpédo – T. United 0:4 Multivitamín – Mamut 4:4 Torpédo – Mamut 0:3 Multivitamín – T. United 1:6

Zápas o 3.miesto: T. United – Trend 0:3

V zápase o 3. miesto si na palubovke zmerali sily extraligový Trend a líder 3. ligy MúMF Tigers United. Počas celého stretnutia mali viac z hry futbalisti Trendu. V prvej polovici stretnutia obidve mužstvá nevyužili svoje príležitosti. Úvodný gól padol až v druhej polovici zápasu, keď po rýchlej akcii Janík do odkrytej brány súpera strelil úvodný gól stretnutia. O pár minút neskôr po podobnej akcii Sanitra zvýšil na 2:0. V záverečných minútach najlepší hráč turnaja Balon ml. upravil zápasové skóre na 3:0.

Finále: MIBA Capanegra – Mamut 1:1 (na penalty 3:4)

Od začiatku zápasu sa hral opatrný futbal. V prvej polovici MIBA párkrát pohrozila brankárovi Mamuta, ktorý vo všetkých stretnutiach predvádzal kvalitné výkony a získal cenu za najlepšieho brankára turnaja. V druhej polovici zápasu Bačík prekvapil Filadelfiho strelou z bránkovej čiary a Mamut sa ujal vedenia. Dve minúty pred koncom mala MIBA možnosť penalty, ktorú Čief využil – 1:1. O víťazovi musel rozhodnúť penaltový rozstrel, v ktorom boli úspešnejší hráči Mamuta a mohli sa tak tešiť z celkového víťazstva na turnaji a postupu na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 17. marca v ŠH na Štiavničkách v Banskej Bystrici.

Individuálne ocenenia: Najlepší hráč: Daniel Balon ml. (Trend) Najlepší strelec: Tomáš Pažout – 7 (Mamut) Najlepší brankár: Ján Ďurčo (Mamut)